Wizyta w bibliotece- grupa VIII

Przedszkolaki z gr VIII, Krainy Troskliwych Misiów udały się na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej. Wszyscy spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak bardzo ważnym w rozwoju dziecka jest rozbudzanie zainteresowania książką. Cenne informacje, które zdobywamy poprzez czytanie książek są nieocenione – to kopalnia wiedzy. Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę do domu, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę.Wizyta przedszkolaków w bibliotece urozmaicona była odczytaniem przez panią bibliotekarkę opowiadania pt Mój przyjaciel niedźwiedź K. Minasowicz. Dzieci poznały bohaterów Felka i Felkę, dzięki nim dowiedziały się, że z przyjacielem jest łatwiej, stajemy się bardziej silni i odważni. Wszystkim spodobała się przygoda z książką w bibliotece, w której można się świetnie bawić oraz sympatycznie spędzić czas.Pod koniec spotkania każde dziecko narysowało prezent dla swojego przyjaciela. Dzieci złożyły obietnicę, że niedługo wrócą do biblioteki tzw. krainy książek.