Wszystko jest muzyką

W ramach realizacji projektu „Z kulturą mi do twarzy,” dzieci z grupy IV „ Kraina Misia Paddingtona” w dniu 3 października 2022r. obchodziły Międzynarodowy Dzień Muzyki. Wykonały samodzielnie ekoinstrumenty: grzechotki, gitary, fletnie oraz mikrofony. Podczas tworzenia tych instrumentów dzieci ćwiczyły koordynację, motorykę małą oraz zdolności manualne. Własnoręcznie wykonane instrumenty były wstępem do wielu zabaw rytmicznych i ruchowych. Tworzyły akompaniament do piosenki „Podwórko lubi dzieci”, odgadywały muzyczne zagadki, słuchały muzyki, określały jej nastrój i wspaniale się przy niej relaksowały.

5 października dzieci uczestniczyły w koncercie „Lubię wracać tam, gdzie byłem” z udziałem wokalistów Filharmonii Narodowej. Koncert został poświęcony twórczości zmarłego w 2017r. Zbigniewa Wodeckiego, jednej z największych osobowości polskiej piosenki działającej na przestrzeni ostatnich 50 lat. Dzieci poznały wybrane utwory z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, uśmiechniętego Pana w okularach, o bujnych włosach i pięknym głosie, czasem ze skrzypcami a czasem z trąbką w ręku. Koncentrując na całym świecie oprócz piosenek dla dorosłych, śpiewał także piosenki dla dzieci.

To były wesołe i pełne muzyki  dni.

Joanna Krajewska

Ewelina Bonus – Chludzińska