Wycieczka autokarowa czterolatków

W środę 07.06.2023r. dzieci z Krainy Misia Ruperta i Krainy Gumisiów pojechały na wycieczkę do Muzeum Przyrody w Drozdowie. Przedszkolaki obejrzały wystawę prezentującą roślinność i zwierzęta zamieszkujące dolinę rzek Narwi i Biebrzy. Niezwykle interesująca była wystawa akwarystyczna „Podwodny Świat pięciu kontynentów” ukazująca przepiękne, rzadko spotykane na naszych terenach ryby.   Kolejnym punktem wycieczki była Zagroda Kurpiowska w Kadzidle. Pani przewodnik, którą spotkaliśmy po wejściu do Skansenu, w ciekawy i przystępny sposób opowiedziała jak żyło się przed laty na kurpiowskiej wsi.  Uczestnicy wycieczki obejrzeli chatę, kuźnię, olejarnię i stodołę. Na koniec przedszkolaki własnoręcznie wykonały różne zwierzątka z ciasta  z mąki żytniej, tzw. „Byśki”. Trochę zmęczeni ale szczęśliwi, wszyscy bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola.

Barbara Długołęcka