Wycieczka do Straży Pożarnej

Dnia 19.10.2022r. dzieci z grupy III Krainy Misia Kolargola i VIII Krainy Troskliwych Misiów wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu, uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia, przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa. Wycieczka wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania panowie strażacy zaprezentowali dzieciom sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka, utrwaliły numer telefonu do Straży Pożarnej-998 i numer alarmowy 112. Dużo radości sprawiło dzieciom przymierzanie hełmu ochronnego używanego w akcjach ratowniczo-gaśniczych, potrzymanie węża strażackiego i puszczanie nim wody oraz usłyszenie głośnego sygnału syreny strażackiej. Ponadto oglądały wozy strażackie, poznały wyposażenie i sprzęt służący do udzielania pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych i innych trudnych sytuacjach wymagających interwencji strażaków. Dzieci miały okazję zapoznać się z wyposażeniem wozów strażackich oraz usiąść w jednym z nich. Z wycieczki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Dziękujemy za umożliwienie przedszkolakom poznania zawodu strażaka z bliska. Życzymy wszystkim strażakom , by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

Marzena Bialik, Martyna Kaczyńska