Z wizytą w aptece

W środę 19.10 dzieci z Krainy Gumisiów wybrały się na wycieczkę do apteki. Celem wycieczki było poznanie pracy farmaceuty, wyglądu i wyposażenia apteki. Pani farmaceutka mama Diany bardzo ciekawie opowiedziała dzieciom  o swojej pracy, która jest odpowiedzialna i bardzo ważna dla każdego pacjenta. Podczas wizyty  przedszkolaki miały wyjątkową okazję, aby  zobaczyć wnętrze apteki z bliska, które kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy: różne leki, syropy, preparaty lecznicze i witaminy. Dzięki Pani Justynie dzieci wiedzą, co można w aptece kupić, jak walczyć z chorobą i dbać o zdrowie. Dowiedziały się, że  pracownicy apteki wykonują lekarstwa, zobaczyły moździerz oraz specjalną maszynę, za pomocą której pod okiem specjalisty – Pani Justyny wykonały maść pielęgnacyjną. Dzieci poznały Dozię – wiewiórkę, zaprzyjaźnioną z pracownikami apteki. Na koniec wizyty otrzymały prezenty i słodkie upominki!  Serdecznie dziękujemy Pani Justynie oraz wszystkim pracownikom DOZ Apteki „Dbam o zdrowie” za poświęconą nam uwagę, czas i miłe przyjęcie!

Beata Bywald, Sylwia Malinowska