Z wizytą w piekarni

W piątek 08.03.2024r.  dzieci z Krainy Misia Ruperta i Krainy Misia Kolargola w ramach realizacji programu: „Skąd się biorą produkty ekologiczne” wybrały się                        na wycieczkę edukacyjną do piekarni, gdzie w ciekawy   i praktyczny sposób zapoznały się z procesem wypieku pieczywa. Przedszkolaki poznały składniki oraz urządzenia wykorzystywane do przygotowania ciasta na pyszne bułki i chleb, obejrzały piec i omówiły jego przeznaczenie. Od pana piekarza dowiedziały się, że ciemne pieczywo jest o wiele zdrowsze od białego. Wycieczka była także wspaniałą okazją, aby z bliska przyjrzeć się pracy piekarza. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał świeżutką bułkę. Chwila degustacji była bardzo przyjemna i miło zakończyła wycieczkę.

Serdecznie dziękujemy Pani Halince, prababci Lilianki za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

Barbara Długołęcka

Sylwia Malinowska