Zabawy z Kicią Kocią w grupie Kubusia Puchatka

30 stycznia 2024r. dzieci z grupy I uczestniczyły w zabawach z projektu ,,Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”. Przedszkolaki tego dnia podczas zabaw konstrukcyjnych ćwiczyły wyobraźnię, rozwijały  kreatywność, koordynację wzrokowo- ruchową, tworząc dziecięcą sztukę -statki kosmiczne dla Kici Koci z różnych dostępnych przedmiotów (klocków, plastikowych kubków, plastikowych nakrętek). Dzieci podczas tej aktywności doskonaliły współpracęi porozumiewanie się. Podczas pracy z obrazkiem doskonaliły spostrzeganie, umiejętność wypowiadania się i odpowiadania na pytania nauczycielki. Rozwijały uwagę, logiczne myślenie, przeliczanie do 3, porównywały, których elementów jest więcej,  których mniej, a których tyle samo. Na koniec dzieci chętnie pokolorowały obrazek przedstawiający Ufoludka w statku kosmicznym. Zorganizowane zabawy i ćwiczenia wzbogaciły poznawcze umiejętności dzieci, matematyczne, grafomotoryczne i społeczne, umacniając ich przynależność do grupy.

Marzena Bialik