Zawody wiosenne – ogólnopolski projekt edukacyjny „Sportowa wyprawa” w Krainie Kubusia Puchatka

Kraina Kubusia Puchatka realizuje ogólnopolski projekt edukacyjny „Sportowa wyprawa”, którego zadaniem jest rozbudzanie sportowego zainteresowania oraz upowszechnianie aktywnego i zdrowego stylu życia. Systematycznie w miesiącu kwietniu odbywały się zawody sportowe, podczas których maluszki ćwiczyły motorykę dużą i małą. Cele projektu: systematyczne poznawanie przez dzieci dyscyplin sportowych, realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego w zakresie aktywności fizycznej, kształcenie postaw współpracy z rówieśnikami podczas realizacji zadań, rozbudzanie proaktywnych zachowań zdrowotnych wychowanków, upowszechnianie zachowań fair play.

Joanna Krajewska