Zdrowo jem, więcej wiem !

18.05.2022r. mieliśmy przyjemność gościć Panią Magdalenę Kacperek nauczycielkę i dietetyka oraz uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce, którzy opowiedzieli na temat zasad zdrowego odżywiania. Podczas spotkania dzieci z  Krainy Misia Puchatka oraz Krainy Misia Kolargola dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Goście tłumaczyli dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje oraz zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Wyjaśnili również przedszkolakom w oparciu o prezentację multimedialną, że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Uczniowie w interesujący sposób przedstawili dzieciom piramidę żywienia. Omówili produkty żywnościowe  od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu powinny się znaleźć w niewielkich ilościach. Duży nacisk kładli na uświadomienie dzieciom ile cukru zawierają pozornie „zdrowe” produkty. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zadaniach przygotowanych dla nich. Bez żadnego problemu potrafiły podzielić produkty na zdrowe i niezdrowe. Wybierając produkt dziecko argumentowało dlaczego ma się znaleźć w danym pojemniku. Na zakończenie spotkania wszyscy wesoło pląsali przy muzyce, pamiętając o tym, że ruch to zdrowie.

Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas oraz za przekazanie wiedzy na temat zdrowego odżywiania.